آسانسور

آسانسور

نصب انواع آسانسور هیدرولیک،طراحی و فروش انواع آسانسور هیدرولیک،جانمایی مکان آسانسور در ساختمانهای قدیمی،سابقه 15 ساله در تولید و عرضه آسانسور هیدرولیک به مشتریان و همکاران،نصب و راه اندازی با تیم مجرب و متخصص...

 

     آسانسور وسیله ای است ثابت و دائمی در ساختمانها به منظور انتقال عمودی بار یا افراد که در ایستگاه های مشخص توقف می کند و دارای کابین است.این کابین داخل چاه آسانسور مابین حداقل دو ریل از جنس بسیار محکم که عمود نصب شده اند،حرکت می کند آسانسور تنها وسیله آمد و رفت ترافیکی است که همه گروه های سنی از آن استفاده می کنند و عمومی ترین ابزار انتقال عمودی در جهان است.

   آسانسور وسیله نقلیه ای است که کنترل آن به یک سیستم هوشمند سپرده شده و فرمان دادن به آن به اختیار مسافر قرار داده شده است،اما توقف در محل مورد نظر فقط توسط سیستم انجام می گیرد.اسانسور درون مکانی نصب می شود که از سه قسمت تشکیل شده است:1.موتورخانه برای نصب موتور و گیربکس(در آسانسور کششی)، پاور یونیت(در آسانسور هیدرولیکی)،تابلو فرمان و تابلو برق2.چاه آسانسور برای نصب دربها ، ریل، سازه آهن کشی وهمین طور محلی برای حرکت کابین و وزنه تعادل(در آسانسور کششی)3. چاهک:قسمت پایین چاه آسانسور را چاهک می گویند. چاهک مکانی است برای نصب ضربه گیرها ،بافرها(در آسانسور کششی) و نصب جک هیدرولیک(در آسانسور هیدرولیک) و جان پناهی است برای سرویسکاران آسانسور.

    آسانسورها به دو گروه اصلی تقسیم می شوند:الف):آسانسورهایی که افراد مجاز به سوار شدن به آن هستند.(آسانسورهای مسافربری،تخت بر ،مسافربر و باربر با هم)،ابعاد کابین این آسانسورها طوری است که مسافران و بارهای آنها به راحتی می توانند از آن استفاده کنند.ب):آسانسورهایی که افراد مجاز به سوار شدن به آنها نیستند.مثل اسانسورهای خدماتی و غذابر که ابعاد کابین آنها طوری است که برای افراد قابل استفاده نیست.معمولا ابعاد کابین این آسانسورها 1*1*1 می باشد.

     سرعت،ظرفیت،تعداد و نوع آسانسورهای هر ساختمان باید متناسب با کاربری،تعداد ایستگاهها و تراکم جمعیتی ساکن در آنجا انتخاب گردد.در ساختمانهایی که احتمال حضور افراد معلول با ویلچر وجود دارد،حداقل باید یک آسانسور با ظرفیت حداقل 6 نفر و بازشو درب 80 سانتیمتری پیش بینی شود.در انتخاب مکان،ظرفیت و تعداد آسانسورها ،ضوابط آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری باید پیش بینی و اجرا شود.

   در سالهای اولیه اختراع آسانسور ،تنوع آسانسور وجود نداشت،یا مثلا خیلی به موارد ایمنی اهمیتی داده نمی شد یا اینکه اصلا تکنولوژی ایجاد ابزارایمنی بهترآسانسور  در اختیار مصرف کنندگان و فروشندگان آسانسور قرار نداشت.تعریف آسانسور به معنای امروزی بیان نمی شد.با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی هر نوع آسانسور تعریف خود را پیدا کرد و با توجه به نوع کاربری آسانسور برای آن طراحی صورت گرفت و تجهیزات ساخت آن هم با دیگری متفاوت شد.به عنوان مثال آسانسور بیمارستانی ، آسانسور غذابر ، آسانسور ماشین بر ، پانوراما ، هوم لیفت و ....

      در ساختمانهای فاقد آسانسور یا اصطلاحا ساختمانهای قدیمی ، ساکنان ساختمان می توانند با همفکری و بدون لجاجت و با رعایت حق همسایگی و احترام ، بدون اختلاف نظر و مشکل با مطالعه قانون نصب آسانسور در ساختمان نسبت به نصب آسانسور اقدام کنند.قطعا این کار آسایش همه ساکنین ساختمان را به همراه دارد.

    اگر آسانسورهای خاص و کم تولید را در نظر نگیریم،به طور کلی آسانسورها به دو گروه : آسانسور هیدرولیک  و آسانسور کششی تقسیم می شوند.آسانسور کششی قابلیتهایی دارد که مشتری ترقیب می شود که در ساختمان خود آسانسور کششی نصب کند.آسانسور کششی انتقال کابین اسانسور را با کشش سیم بکسل انجام می دهد،به همین خاطر محدودیت کورس حرکتی ندارد.استفاده کنندگان اسانسور کششی اغلب صاحبان ساختمانهای بلند مرتبه هستند.دومین قابلیت آسانسور کششی سرعت بالاترآن است که معمولا از حداقل یک متر بر ثانیه به بالا  سرعت دارند.سرعت خوب آسانسور کششی سبب می شود که حضور سرنشین در کابین آسانسور طولانی و خسته کننده نباشد.همین سرعت بالا و حرکت مدارم سیم بکسل باعث می شود که استهلاک سیم بکسل بالا باشد و خطر پارگی سیم بکسل پیش آید،پس سرویس و بازدید منظم ماهانه باید توسط سرویس کاران خبره انجام شود که قبل از پیش آمد حادثه ای نسبت به بروز نگهداری سیستم آسانسور کششی اقدامات لازم را انجام دهند.مضافا اینکه آسانسور کششی تابع ظوابط و الزامات استاندارد اجباری آسانسور است.اخذ گواهی استاندارد اجباری آسانسور منوط به رعایت و انجام بند بند مواردی است که در لیست بازرس استاندارد نوشته شده است.

    آسانسور کششی خود در دو نوع عرضه می شود:1-آسانسور کششی موتور گیربکسی که نسل قدیمی تر آسانسور است ،این آسانسور در کنار اینکه آسانسور پر قدرتی است ،معایبی دارد که اشاره اجمالی به آنها می شود.اول اینکه برای نصب این آسانسور حتما باید بالای چاه آسانسور اتاقی برای موتور گیربکس آن در نظر گرفت.این مسئله در ساختمانهایی که محدودیت اورهد یا فضای بالاسری دارند مشکلات عمده ای بوجود می آورد که در مواردی نصب آسانسور را غیر ممکن می کند.دومین مسئله مصرف برق بالای ان است که هزینه ای را به ساکنین ساختمان تحمیل می کند.سوم اینکه به خاطر داشتن شفت و گیربکس اگر در این قسمت خرابی بوجود آید ،هزینه تعمییر و نگهداری آن سنگین است. در اخر اخذ گواهی استاندارد اجباری بازرسی استاندارد را نیز باید به موارد بالا اضافه کنیم.

                                                                                                     

      اسانسور روم لس یا گیرلس دومین نوع از آسانسور کششی است.این نوع آسانسور تجهیزات و موتور سبکتری دارد که برای نصب آن نیاز به اتاق جداگانه ای در بالای چاه آسانسور نیست.موتور و متعلقات آن در فضای کوچکی در داخل چاه آسانسور قرار میگیرد . در بعضی مدلها موتور در بالای کابین نصب می شود.در آسانسور روم لس هزینه ساخت موتور خانه حذف می شود. هزینه خرید موتور گیربگس سنگین به یک موتور سبک ولی پرقدرت کاهش پیدا می کند .از ترمز لنتی استفاده نمی شود،بنابراین علاوه بر کمک به حفظ محیط زیست ،هزینه خرید زود به زود لنت نیز حذف می شود. با در نظر این نکته که موتور در داخل چاه نصب می گردد،دسترسی سرویسکاران و نصابان آسانسور نیز به تجهیزات آسانتر صورت می گیرد.در کل سرویس نگهداری آن راحتر است.چون نیاز به موتور خانه ندارد ،نصب و راه اندازی آسانسور روم لس سریع انجام می شود

                                                                                                                                                

      نقش مهم آسانسور در زندگی امروز و آینده مردم انکار ناپذیر است ، همین نقش پر رنگ باعث شده است که دانشمندان هم در این حوزه فعالیت مستمری داشته باشند و برای راحتی و رفاه استفاده کنندگان تحول و اختراعات مهمی در این صنعت خلق کنند.کمااینکه هم اکنون در مکانهای خاص تجاری و توریستی آسانسور هایی نصب می شوند که علاوه بر حرکت عمودی ،حرکت افقی و عرضی هم دارند که واقعا در این زمینه خلاقیت و ابتکار عجیب و جالبی است.

                

[تعداد رای های دریافتی :1 [امتیاز مطلب :9 از 10]
شما نیز به این مطلب امتیاز دهید :

تصاویر این صفحه
تنظیمات

مطالب مرتبط


  این پرونده را به اشتراک بگذارید :

  Facebook Twitter Google LinkedIn

  برچسب ها

  آسانسور هیدرولیک

  آسانسور هیدرولیکی

  آسانسور شیشه ای

  آسانسور خانگی

  آسانسور چیست

  آسانسور ایتالیایی

  آسانسور اهواز

  آسانسور ایرانی

  آسانسور بالابر

  آسانسور بدون موتورخانه

  آسانسور بدون چاهک

  آسانسور بین پله ای

  آسانسور پانوراما

  آسانسور پله

  آسانسور پله ای

  آسانسور تک فاز

  آسانسور تک نفره

  آسانسور تبریز

  آسانسور تهران

  آسانسور تخت بر

  آسانسور جکی

  آسانسور جک هیدرولیکی

  آسانسور جک خودرو بر

  اسانسور چهار نفره

  آسانسور چیتگر

  آسانسور حمل بار

  آسانسور حمل خودرو

  آسانسور حمل غذا

  آسانسور حمل مصالح

  آسانسور حیاط

  آسانسور حیاطی

  آسانسور خودرو بر

  آسانسور خارجی

  آسانسور خودروبر هیدرولیک

  آسانسور دو نفره

  آسانسور در مشهد

  آسانسور روم لس

  آسانسور روکار

  آسانسور رشت

  آسانسور راه پله

  آسانسور رامسر

  آسانسور زنجان

  آسانسور زاهدان

  آسانسور ساختمان

  آسانسور شیراز

  آسانسور شهرکرد

  آسانسور شرق تهران

  آسانسور صنعتی

  آسانسور صندلی

  آسانسور اصفهان

  آسانسور ضد سقوط

  آسانسور ضوابط

  ضوابط آسانسور برانکارد بر

  ضوابط آسانسور شهرداری

  ضوابط آسانسور آتش نشانی

  ظرفیت آسانسور

  ضوابط اسانسور

  آسانسور غرب تهران

  آسانسور غذا بر

  آسانسور غذا

  آسانسور فولادشهر

  آسانسور قیمت

  آسانسور قم

  آسانسور قزوین

  آسانسور قطعات

  آسانسور قائمشهر

  آسانسور کارتی

  آسانسور کرج

  آسانسور کرمانشاه

  آسانسور گرد

  آسانسور گیلان

  آسانسور گیرلس چیست

  آسانسور گرد شیشه ای

  آسانسور گیرلس بدون موتورخانه

  اسانسور گیرلس

  آسانسور گرگان

  آسانسور لاهیجان

  آسانسور لواسان

  آسانسور مشهد

  آسانسور معلولین

  آسانسور نفربر

  آسانسور نجف آباد

  آسانسور نوشهر

  آسانسور ویتور

  آسانسور و بالابر

  آسانسور ویلا

  آسانسور ورامین

  آسانسور هوم لیفت

  آسانسور هیدرولیک اصفهان

  آسانسور هیدرولیک تک فاز

  آسانسور هیدرولیک چیست

  آسانسور یزد

  آسانسور یا بالابر

  اسانسور یاسوج

  بیمه ی آسانسور

  آسانسور

  بالابر خانگی

  بالابر هیدرولیکی


  یادداشت کاربران
  درج یک یادداشت :
  نام کاربری :
  پست الکترونیکی :
  وب :
  یادداشت :
  کد امنیتی :
  4 + 1 = ?