آسانسور کششی

 

آسانسور کششی

لیست قیمت آسانسور کششی در ظرفیت های مختلف،نصب و طراحی آسانسور کششی با توجه به بوجه مشتری،استفاده از بهترین موتورهای روز اروپایی،ارسال پیش فاکتور با ذکر قیمت کلیه قطعات و لوازم مصرف و قیمت تمام شده قطعی برای مشتریان عزیز،نصب و راه اندازی توسط تیم مجرب و با تجربه ،در کوتاه ترین زمان ،رعایت کامل الزامات  و ظوابط استاندارد در خصوص اسانسور کششی ..

آسانسورهای کششی عموما شامل یک کابین و یک وزنه هستند که برای جداسازی دو سر کابلی که از یک چرخ قرقره بلند عبور می کنند و در بالای چاه آسانسور قرار دارد، به کار برده می شوند. وزنه و آسانسور نسبت به یکدیگر به تعادل می رسند که این بدین معناست که تنها مقدار کمی نیرو برای جابجایی آسانسور به بالا و پایین لازم است. هنگامی که اتاقک آسانسور به بالا می رود، اهرم به پایین می رود و برعکس.

کابین آسانسور و وزنه معمولا بر روی ریلهایی که طور عمودی در چاه آسانسور قرار گرفته اند نصب می شوند تا اطمینان حاصل شود که از مسیر خود منحرف نخواهند شد. اگرغیر از این باشد، مسافران بازیگوش ممکن است به دیواره های پشتی اتاقک برخورد کنند و باعث شوند اتاقک به سمتی که نباید، بچرخد. هدف دیگر از ساخت این ریل ها این است که در صورت وقوع حادثه، ترمز کشیده شود و دستگاه متوقف گردد.

کابل های آسانسور از فولادی که قابلیت کشش فراوانی دارد ساخته شده اند و در واقع 10 برابر بیشتر از آنچه که نیاز است مستحکم ساخته و طراحی شده اند. تا زمانی که آسانسورها به طور مداوم بازرسی شوند، هر گونه آسیبی به کابل ها می تواند شناسایی و رفع شود. حتی اگر کابل ها نیز پاره شوند، یک دستگاه گاورنر پرسرعت و یک بافر در پایین چاه آسانسور قرار دارد که مانع از سقوط آزاد آسانسور می شود.

   بررسی مداوم و دوره ای کابلها باید بصورت دقیق انجام شود ، به مرور زمان با توجه به شرایط آب و هوایی کابلها خشک میشوند ، پس لازم است این کابلها در صورت نیاز چرب شوند ،برای چرب کردن کابلها روغن ویژه وجود دارد که باید منحصرا از این روغن برای چرب کردن کابلها استفاده کرد ،کابلها باید بوسیله فرچه قلم مو روغن مالی شود ،بعد از پایان روغن مالی نباید به مدت 48 ساعت از آسانسور استفاده کرد تا روغن خیلی خوب جذب مغزی کابل شود سپس سطح کابلها و شیار هرزه گردها بطور کامل از روغن پاک گردد تا باعث لیز خوردگی نشود.

آسانسور با استفاده از یک موتور برقی بزرگ که به چرخ قرقره متصل شده، حرکت می کند. طراحی سازه چنین چیدمانی بسته به تجهیزات آسانسور، متفاوت است. در روش های سنتی از یک موتور جریان مستقیم که به یک دنده حلزونی شکل وصل شده استفاده می شود. این موتور سرعت بسیار زیادی دارد تا بتواند آسانسور را به حرکت دربیاورد و در نتیجه دنده حلزونی به مقدار قابل ملاحظه ای سرعت را کاهش داده و بعد از آن این حرکت را به چرخ قرقره منتقل می کند. یک دیسک ترمز برقی نیز به میله چرخ قرقره متصل است که عموما از این میله برای ثابت نگه داشتن اتاقک آسانسور در هنگام توقف استفاده می شود و از طرفی وزنه نیز بار داخل اتاقک را به تعادل می رساند. تعادل حقیقی تحت تاثیر و کنترل بار اتاقک می باشد. در صورتی که جریان برق نتواند آسانسور را متوقف کند، اهرم ترمز وارد عمل می شود و آسانسور را همان جا که هست نگه می دارد.

آسانسورهای کششی معمولا نیازمند به فضایی برای قرار دادن تجهیزات در بالای چاه آسانسور می باشند. این فضا عموما از فضای استاندارد باید بالاتر قرار گیرد چرا که بالای آسانسور کمی وارد فضای تهجیزات و موتور می شود، اتاقک حدود 1 متر بالاتر از اتاقک موتور، دنده ها، چرخ قرقره، گاورنر امنیتی و تفکیک کننده طبقات، قرار می گیرد. اتاق های موتور آسانسور باید قفل شوند چرا که افراد عادی ممکن است به تجهیزات دست بزنند، آنها را تخریب کنند و یا به خود آسیب بزنند. موتور آسانسور دارای اجزایی است که به سرعت حرکت می کنند و به برق زیادی نیاز دارد. در صورتی که این احتمال وجود داشته باشد که آب و هوای سرد باعث آسیب به اجزای موتور شود، باید هوای تازه وارد اتاق موتور گردد و فضایش گرم شود. همچنین بهتر است تیرآهنی بالابر به سقف نصب شده و یک دریچه در کف زمین ساخته شود که ماشین آلات سنگین از طریق آن به وسیله ی "وینچ" جابجا شوند. به نظر می رسد که از عمر ماشین آلات و تجهیزات بالابر به طور مدوام کاسته می شود، بنابراین باید شرایط تعویض آسان تجهیزات فراهم گردد. اتاق های ماشین بهتر است از طریق پلکان به آسانی قابل دسترس باشند البته بسیاری از اتاق های ماشین آسانسور از طریق نردبان در دسترس قرار می گیرند. این اتاق ها نباید با هدف دیگری جز قرار دادن ماشین آلات مورد نیاز برای آسانسور مورد استفاده قرار گیرند. هنگامی که ماشین آلات آسانسور در قسمت خدمات عمومی یک پنت هاوس قرار گرفته باشند، باید درب اتاق قفل شود.

[تعداد رای های دریافتی :1 [امتیاز مطلب :9 از 10]
شما نیز به این مطلب امتیاز دهید :

تصاویر این صفحه
تنظیمات

مطالب مرتبط


  این پرونده را به اشتراک بگذارید :

  Facebook Twitter Google LinkedIn

  برچسب ها

  hshks,v

  آسانسور

  آسانسور کششی

  آسانسور روم لس

  اسانسور ام آر ال

  آسانسور کششی بدون موتورخانه

  نصب آسانسور کششی

  فروش آسانسور کششی

  خرید آسانسور کششی

  قیمت آسانسور کششی

  لیست قیمت آسانسور کششی

  آسانسور گرلس

  آسانسور روم لس

  آسانسور بدون موتور خانه

  آسانسور RM

  آسانسور MRL

  آسانسور RL

  آسانسور کششی تک سرعته

  آسانسور کششی 2 سرعته

  آسانسور لاکچری

  آسانسور خاص

  آسانسور بسیار زیبا

  آسانسور کششی و هیدرولیکی

  آسانسور کششی موتور پایین

  آسانسور کششی گیرلس

  آسانسور کششی و هیدرولیک

  اسانسور کششی قیمت

  آسانسور کششی گیربکسی

  آسانسور کششی هیدرولیک

  آسانسور کششی یا هیدرولیکی

  مقایسه آسانسور کششی با هیدرولیک

  تفاوت آسانسور کششی و هیدرولیک

  اسانسور خودکششی

  ساخت اسانسور کششی

  طراحی آسانسور کششی

  عملکرد آسانسور کششی

  قطعات آسانسور کششی

  آسانسور کارسلینگ کششی

  آسانسور مسافربر کششی

  مشخصات آسانسور کششی

  مزایا و معایب آسانسور کششی