سیستم نجات اضطراری

اگر زمانی که سوار اسانسور شدید و برق ساختمان قطع شد و اسا نسور شما را در نزدیکترین طبقه به کابین اسانسور پیاده کرد مطمئن باشید که اسانسور  به سیستم بلک اوت مجهز میباشد. 

سیستم نجات اضطراری

بلک اوت

سیستم نجات اضطراری آسانسور " بلک اوت ":به سیستمی اطلاق می شود که در زمان قطع برق ،کابین را به نزدیک ترین طبقه هدایت میکند و درب کابین را باز می کند تا مسافران از آن خارج گردند.

این سیستم به صورت جداگانه بر روی تابلو فرمان نصب می گردد. تغذیه این سیستم به وسیله باطری انجام می شود. و عملکرد آن بدین گونه است که بعد از قطع برق همزمان برد بلک اوت روشن میشود، اول کمی موتور را در دو سمت بالا و پایین به حرکت در اورده و در آخر هر سمت که آمپر کمتری جهت حرکت نیاز داشته باشد ، کابین به آن سمت حرکت خواهد کرد. میزان جریان کمتر بستگی به تعداد نفرات قرار گرفته در کابین آسانسور خواهد داشت. اگر تعداد نفرات درون کابین کمتر از نصف ظرفیت کابین باشد کابین به جهت بالا و اگر بیشتر باشد به جهت پایین و نزدیکترین طبقه حرکت خواهد کرد.

باطری بلک اوت

تعداد باطری های بلک اوت بستگی به نوع تابلو و ظرفیت آسانسور فرق میکند، ولی اکثرا ۴ یا ۵ باطری V12 مورد استفاده واقع می شود. این سیستم باید حداقل ماهی یک یا دو بار توسط سرویس کار تست شود تا هم از کارکرد صحیح آن مطمئن گردد و هم باطری ها مجدد شارژ شوند تا عمر مفید آنها زیاد شود.

[تعداد رای های دریافتی :1 [امتیاز مطلب :9 از 10]
شما نیز به این مطلب امتیاز دهید :

تصاویر این صفحه
تنظیمات